Wróć do Bloga

Jak mierzyć dziecko / sposób dokonywania pomiarów

Żeby Twoje dziecko pięknie wyglądało w dzień Komunii Świętej, a do tego czuło się komfortowo przez cały czas trwania ceremonii, musisz dobrać sukienkę lub albę, które będą na niego pasować? Jak wykonać pomiary tak, by wybrać strój, w którym Twój syn lub córka poczują się dobrze? Dowiesz się tego w poniższym artykule!

Od czego zacząć?

Wymiary alby komunijnej należy zebrać w kilka miejscach na ciele dziecka. Są to:

  • klatka piersiowa – obwód,
  • pas – obwód, długość od pasa do ziemi,
  • rękaw – długość,
  • szyja – obwód,
  • ramiona – szerokość.

W tym celu możesz posłużyć się tradycyjnym centymetrem. Pamiętaj tylko, by Twoje dziecko stało w bezruchu – tylko wtedy będziesz pewny, że zebrałeś dokładne dane.

Po co to robić?

Podawanie wymiarów jest niezbędne, gdy interesuje Cię alba lub sukienka komunijna na miarę. Doskonale rozumiemy tę potrzebę, w końcu każdy rodzic chce, by jego dziecko czuło się dobrze w dniu Komunii Świętej. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto nie ufa gotowym produktom dostępnym w sklepach internetowych i stacjonarnych, ponieważ zależy mu na najwyższym komforcie dziecka.

Gdy wykonasz już pomiar w pasie oraz innych częściach działa malucha, wykonamy dla Ciebie sukienki komunijne na wymiar!

O czym jeszcze warto pamiętać?

Sukienka i alba komunijna powinny być dopasowane, ale nie mogą ściśle przylegać do ciała (w tym do pasa). Z tego powodu warto podczas pomiaru wetknąć palec wskazujący pod centymetr – w ten sposób podczas podawania wyniku uzyskasz parametry, w których Twoje dziecko faktycznie będzie czuło się wygodnie podczas Komunii i Białego Tygodnia. Co więcej, warto wykonywać pomiary wtedy, gdy dziecko stoi swobodnie, w sposób, który jest dla niego charakterystyczny na co dzień. Jeśli zrobisz to, by będzie nadmiernie wyprostowane, może się okazać, że kostium jest niewygodny.

Nie obawiaj się poprosić o poradę

Jeśli nie masz pewności, czy umiesz podać odpowiednie dane samodzielnie, skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci tak, żebyś osiągnął zadowalające efekty dla siebie oraz Twojego dziecka!