Jak dbać o odzież komunijną

Trzeci Sakrament to bardzo ważne wydarzenie dla wielu rodziców. Niemal każdemu z nich zależy, by jego dziecko wyglądało zachwycająco w ten szczególny dzień. Jak zadbać o odzież komunijną, by Twój syn lub córka dobrze prezentowali się zarówno na żywo, jak i na pamiątkowych zdjęciach, które będą przywoływać ciepłe wspomnienia przez wiele lat? Przeczytaj poniższy artykuł!

Zacznijmy od prania

Ubiory komunijne powinny bez zarzutu pełnić swoją funkcję i wspaniale wyglądać nie tylko podczas Komunii Świętej, ale też przez cały Biały Tydzień. Żeby to było możliwe, powinieneś wiedzieć, jak prawidłowo je wyprać, by nie doprowadzić do uszkodzeń. To bardzo potrzebne, ponieważ każda suknia komunijna i inne ubrania na Komunię łatwo się brudzą, a wszystkie zanieczyszczenia są bardzo widoczne ze względu na ich biały kolor.

Oto najważniejsze zasady prania sukienko alby:

Pierz je ręcznie – suknie do Komunii wykonane są z bardzo miękkich tkanin, dlatego nie należy umieszczać ich w pralce. Dużo lepszym rozwiązaniem jest ręczne pranie w wannie – pamiętaj, by nie szarpać i nie szorować materiału, ponieważ koronki i inne kruche dodatki mogą ulec uszkodzeniom;

Używaj delikatnych detergentów – dzięki nim zapobiegniesz zmianom w strukturze materiału,

Unikaj suszenia na słońcu – po ręcznym praniu zostaw strój na Komunię do wyschnięcia we wnętrzu. Najpierw odczekaj, aż woda z niego odcieknie, a następnie połóż na tradycyjnej suszarce. Suszenie akcesoriów komunijnych na słońcu może wywołać odbarwienia, a wrzucenie ich do suszarki bębnowej może spowodować uszkodzenia.

A co z wybielaniem?

Przyda się wtedy, gdy ubrania na Komunię, w tym suknie, ulegną pożółknięciu na skutek intensywnego użytkowania. W tym celu możesz użyć boraksu, amoniaku lub octu spirytusowego. Jeśli jednak nie chcesz wybielać sukienki lub innego ubrania komunijnego samodzielnie, w domowych warunkach, możesz skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Jej pracownicy nie tylko utrzymają je w odcieniu nieskazitelnej bieli, ale też wypierze ją tak, by Twoje dziecko pięknie się prezentowało w tak ważny dzień, jakim jest dzień Trzeciego Sakramentu.

Jak mierzyć dziecko / sposób dokonywania pomiarów

Żeby Twoje dziecko pięknie wyglądało w dzień Komunii Świętej, a do tego czuło się komfortowo przez cały czas trwania ceremonii, musisz dobrać sukienkę lub albę, które będą na niego pasować? Jak wykonać pomiary tak, by wybrać strój, w którym Twój syn lub córka poczują się dobrze? Dowiesz się tego w poniższym artykule!

Od czego zacząć?

Wymiary alby komunijnej należy zebrać w kilka miejscach na ciele dziecka. Są to:

  • klatka piersiowa – obwód,
  • pas – obwód, długość od pasa do ziemi,
  • rękaw – długość,
  • szyja – obwód,
  • ramiona – szerokość.

W tym celu możesz posłużyć się tradycyjnym centymetrem. Pamiętaj tylko, by Twoje dziecko stało w bezruchu – tylko wtedy będziesz pewny, że zebrałeś dokładne dane.

Po co to robić?

Podawanie wymiarów jest niezbędne, gdy interesuje Cię alba lub sukienka komunijna na miarę. Doskonale rozumiemy tę potrzebę, w końcu każdy rodzic chce, by jego dziecko czuło się dobrze w dniu Komunii Świętej. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto nie ufa gotowym produktom dostępnym w sklepach internetowych i stacjonarnych, ponieważ zależy mu na najwyższym komforcie dziecka.

Gdy wykonasz już pomiar w pasie oraz innych częściach działa malucha, wykonamy dla Ciebie sukienki komunijne na wymiar!

O czym jeszcze warto pamiętać?

Sukienka i alba komunijna powinny być dopasowane, ale nie mogą ściśle przylegać do ciała (w tym do pasa). Z tego powodu warto podczas pomiaru wetknąć palec wskazujący pod centymetr – w ten sposób podczas podawania wyniku uzyskasz parametry, w których Twoje dziecko faktycznie będzie czuło się wygodnie podczas Komunii i Białego Tygodnia. Co więcej, warto wykonywać pomiary wtedy, gdy dziecko stoi swobodnie, w sposób, który jest dla niego charakterystyczny na co dzień. Jeśli zrobisz to, by będzie nadmiernie wyprostowane, może się okazać, że kostium jest niewygodny.

Nie obawiaj się poprosić o poradę

Jeśli nie masz pewności, czy umiesz podać odpowiednie dane samodzielnie, skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci tak, żebyś osiągnął zadowalające efekty dla siebie oraz Twojego dziecka!