Wróć do Bloga

Jaką sukienkę na komunię wybrać

Pierwsza komunia święta chłopca czy dziewczynki powinna być dniem, który warto uczcić. Nie tylko jako dziecko, ale również jako rodzic osoby przyjmującej ten sakrament. Mamy często mają problem z wybraniem odpowiedniej stylizacji na ten dzień. W poniższym wpisie dowiesz się czym się kierować i jaką sukienkę na komunię wybrać. Dzięki temu raz na zawsze zażegnasz ten odwieczny dylemat dotyczący odpowiedniej stylizacji w ten ważny dzień.

Czym się kierować podczas wyboru stylizacji na komunię?

Przede wszystkim jako matka musisz pamiętać o tym, jaki charakter ma pierwsza komunia. Dzień powinien być wesoły i przepełniony rodzinnym szczęściem. Warto jest więc wybierać kolory sukienki stonowane oraz jasne, które będą podkreślać wyjątkowość tego dnia. Jednocześnie powinno się zachowywać zasady, jakie towarzyszą strojom formalnym. W skrócie — elegancko, prosto i bez wydziwiania. Pamiętaj również, że fotografie upamiętniające ten dzień pozostaną z Tobą na bardzo długo. Z tego właśnie powodu warto wybrać stylizację, które będą modne niezależnie od czasu, w którym otworzysz album.

Idealnymi kolorami na tego typu uroczystość jest błękit, biel czy subtelna zieleń. Dzięki temu będziesz wyglądać elegancko, tym samym nie skupiając na sobie wzroku całego otoczenia. Jeżeli niepewnie czujesz się w tego typu barwach, wówczas warto postawić na rozwiązania nieco ciemniejsze. Unikaj jednak koloru czarnego. Jeżeli chcesz wybrać odpowiednią sukienkę na komunię w kolorach ciemniejszych, spróbuj z granatem lub intensywną zielenią.

Czego unikać?

Ubiór na tego typu okazje powinien być skromny. Niezależnie czy jesteś matką dziecka, czy może zostałaś zaproszona na komunię po prostu jako gość — wybierz sukienkę, która będzie swoim wyglądem reprezentowała styl formalny i uroczysty. Unikaj jeansowych spodni, szortów czy zbyt odważnych stylizacji. Skup się raczej na rozwiązaniach prostych i eleganckich. Istotne jest również, aby odpowiednio do sukienki dobrać obuwie. Idealne mogą okazać się klasyczne czółenka oraz buty o nieco niższym obcasie.